O NAS

Założycielem marki Label des sens jest Nicolas, młody Francuz, pochodzący z miasteczka Grasse w Prowansji – światowej stolicy perfum.

Nicolas, syn plantatorów, dorastał pośród barwnych pól kwiatów, drzew oliwnych, prowansalskiej roślinności. Jego dziadek produkował swoje własne wino, oliwę, konfitury oraz uprawiał wiele rodzajów roślin i warzyw. Tworzyli rodzinę, uwielbiającą swoją ziemię.

Nicolas lubił pomagać swojemu wujowi w sprzedawaniu kwiatów z własnych plantacji na targach w Grasse i okolicy. Jego rodzina sprzedawała róże i jaśmin: pobliskim fabrykom perfum, które wydobywały z nich czyste esencje, używane do produkcji perfum, znanych na całym świecie, ale również producentom mydeł zapachowych i kosmetyków. Nicolas, dorastając w takim otoczeniu, postanowił podjąć pracę w branży mydła, produktu charakterystycznego dla jego regionu. Udało mu się stworzyć własne zapachy mydeł we współpracy z okolicznymi producentami. Pewnego razu Nicolas miał okazję sprzedawać swoje mydła na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Polsce, które bardzo spodobały się tutejszym klientom. W związku z tym postanowił się tutaj osiedlić.

 

Label des sens powstała z zamiłowania do swojego regionu oraz chęci dzielenia się autentycznymi i rzemieślniczymi produktami z Prowansji. Do wytwarzania naszych produktów używamy głównie aromatów z Grasse i miejscowych bogactw natury, takich jak: lawenda, miód i oliwa z oliwek. Specjalizujemy się również w produkcji produktów kosmetycznych przy użyciu najlepszych surowców z pięciu kontynentów. Naszym codziennym celem jest kreowanie tendencji do korzystania z zasobów natury za pośrednictwem unikalnych produktów.

 

Wychodzimy z założenia, że skoro korzystamy ze skarbów natury, aby stworzyć wyjątkowe produkty, jesteśmy w obowiązku o nią dbać. Jednym z naszych głównych celów jest ograniczenie zużycia plastiku. Większość produktów pakujemy w papierowe, biodegradowalne torby. Nasze mydła nie są owinięte plastikową folią. Standardowo przy każdym zamówieniu używamy papierowych opakowań, chyba że specyfikacja produktu na to nie pozwala.

Nasza nazwa oznacza “markę zmysłów”. Już w niej zawarliśmy kierunek naszej działalności. Wierzymy, że zapach, wrażenia wizualne i związane z dotykiem mają ogromną moc i potrafią wpływać na emocje. Chcemy, aby nasze produkty powodowały uśmiech na twarzy, uczucie błogości i pożądania. Naszą misją jest dostarczenie bodźców, które wywołują pozytywne emocje.