Jak naturalnie czyścić swoje pędzle do makijażu mydłem marsylskim?

Aby pielęgnować swoje akcesoria do makijażu, a także chronić skórę, musisz regularnie czyścić swoje pędzle do makijażu. Tutaj dzielimy się z Tobą naszymi naturalnymi, prostymi i przyjaznymi pomysłami dla środowiska sposobami !

Po co czyścić szczoteczki do makijażu?
Głównym celem czyszczenia pędzli do makijażu jest pielęgnacja i ochrona skóry. Ponieważ używanie niemytych pędzli oznacza gromadzenie się na skórze zarazków i bakterii, które mogą prowadzić do powstawania wyprysków (wyprysków, alergii…). Powinieneś/powinnaś regularnie myć swoje pędzle do makijażu. Idealnie byłoby myć pędzle po każdym użyciu, ale jeśli nie masz czasu, wystarczy raz na tydzień!

Jak naturalnie czyścić szczotki:


Do czyszczenia szczotek w naturalny sposób wystarczy mydło marsylskie, ściereczka do prania i chłonny ręcznik. 

Zmocz szczotkę wodą.

Szczotkowanie mydła marsylskiego: zalecamy szczotkowanie tam i z powrotem w kierunku włosia.

Delikatnie masuj szczelinę w dłoni lub na mokrej ściereczce.

Spłukać szczotkę czystą wodą.

Szczotkę pozostawić do wyschnięcia poziomo, w miarę możliwości z włosiem zwisającym z krawędzi blatu, lub na chłonnym ręczniku.
Dobrze wiedzieć o mydło Marsylskie: Blok mydła marsylskiego z oliwą z oliwek nie ma żadnych barwników, zapachów ani produktów syntetycznych. Mydło marsylskie jest produkowane z olejów roślinnych i jest łagodne i delikatne dla skóry i środowiska. Jest produktem naturalnym, ekologicznym i ekonomicznym, który długo utrzymuje się po wysuszeniu. Panowie, niniejsza instrukcja czyszczenia szczoteczek do makijażu całkowicie nakłada się na szczoteczkę do golenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *